Dlaczego akurat KRETA?

KRETA moja wymarzona niegdyś wyspa, mój raj na ziemi. To właśnie tutaj żyje razem ze swoją rodziną. Już od 6 lat jest naszym domem oraz miejscem, do którego zabieramy najbliższe nam osoby. Właśnie dlatego chciałabym, abyś i Ty tego doświadczyła.

Właśnie w obliczach tej pięknej przyrody, spokoju, cudownych miejsc, pysznych potraw przeżyła coś tak bardzo transformującego, co sprawi, że Twoje życie już nigdy nie będzie takie same. Będzie lepsze, bo:

  1. 🎯 Będziesz wiedziała, że może takie być.
  2. 🎯 Odzyskasz utracony spokój i doświadczysz obcowania z naturą.
  3. 🎯 Zrozumiesz schemat szczęśliwego życia.
  4. 🎯 Doświadczysz niesamowitych przeżyć, które pozostaną w Twojej pamięci już do końca życia.
  5. 🎯 Wrócisz jak nowonarodzona i pełna energii.
  6. 🎯 Nauczysz się odpoczywania, dystansu, prostoty.
  7. 🎯 Zrozumiesz jak ważne jest spełnianie marzeń.
  8. 🎯 Poznasz techniki budowania trwałych relacji w życiu osobistym i zawodowym.
  9. 🎯 Zrozumiesz czego tak naprawdę potrzebujesz, aby czuć się spełnioną kobietą.
  10. 🎯 Zrobisz to dla siebie, bo jesteś tego warta.

Poza tym Kreta jest największą wyspa Grecji, położoną na Morzu Śródziemnym.

Kreta jest grecką perełką. Oazą spokoju. To tu narodził się Zeus i to tu rozwijała się jedna z najstarszych cywilizacji. Wyspa przyciąga najdłuższym latem w Europie, kilometrowymi plażami, imponującymi zabytkami oraz licznymi atrakcjami dla rodzin. To wyspa wakacyjnie wyjątkowa. I idealna dla każdego.

Kreta jest największą spośród wysp greckich – ma ponad 83 tys. km2 powierzchni. Od północy oblewa ją Morze Kreteńskie, a od południa Morze Libijskie. Niegdyś odwiedzana tylko przez archeologów i badaczy, dziś przyciąga i fascynuje turystów z całego świata.

Kuchnia Krety dla prawdziwych smakoszy i… na zdrowie!

Mieszkańcy Krety, co potwierdzają badania naukowe, cieszą się wyjątkowo długim życiem i cechuje ich najniższy współczynnik zachorowalności na choroby serca oraz nowotwory. Sama kuchnia kreteńska uznawana jest za jedną z najzdrowszych na świecie. W czym tkwi sekret tej diety? Kluczowymi składnikami tutejszej kuchni są bogate w składniki odżywcze rośliny – owoce, warzywa, strączkowe i pełnoziarniste oraz oliwa z oliwek. W zdrowej diecie nie brakuje też ryb, produktów mlecznych i orzechów, z ograniczoną ilość czerwonego mięsa. Ale jest coś jeszcze. Kreteńczycy zapewniają sobie stałą dawkę wina – średnio jeden kieliszek dziennie w przypadku kobiet, dwa w przypadku mężczyzn.

Pogoda na Krecie: kiedy warto jechać?

Kreta słynie z najdłuższego lata w Europie – i to zdecydowanie dobra wiadomość dla tych, którzy planują wakacje w tym miejscu. Wyspa, w związku z położeniem geograficznym, charakteryzuje się klimatem typowo  śródziemnomorskim – łagodnymi, deszczowymi zimami oraz upalnym, suchym latem. Średnie temperatury w ciągu dnia, w miesiącach letnich, nierzadko przekraczają 30 st. Celsjusza. Dobra wiadomość dla turystów jest również taka, że w strefie przybrzeżnej – od końca kwietnia do końca października – opady deszczu praktycznie nie występują.

Kiedy warto polecieć na Kretę?

Latem – jeśli kochacie upały i plażowanie, a wiosną i jesienią jeśli planujecie zwiedzać przez większą część pobytu. Średnie temperatury w ciągu dnia w lipcu i sierpniu to ok. 30˚C, w czerwcu i wrześniu - ok. 27˚C, a w maju i październiku - ok. 24˚C.

 

Więc, jak już zdajesz sobie sprawę, jak pięknie jest na Krecie i w jaki sposób możesz z tego skorzystać, to zapraszam Cię na moje Kreteńskie Transformacje!

Zobacz czym są dokładnie Kreteńskie Transformacje?