Uzdrawianie

IMG_0042

UZDRAWIANIE ENERGETYCZNE REIKI

Czym tak naprawdę jest REIKI?

Reiki to przede wszystkim metoda uzdrawiania za pomocą energii. Sama nazwa to połączenie dwóch członów z języka chińskiego: "re", który oznacza ducha bądź duszę, a także "ki", co ma wiele znaczeń, jednak najczęściej dotyczy umysłu, energii, nastroju. Jako całość słowo "Reiki" oznacza duchowy wpływ. Jest także określeniem energii życiowej przenikającej wszechświat. 

Znane jest również określenie “energia Reiki”. Co to oznacza? Jest to specjalny rodzaj energii? Zgodnie z metodą Reiki jest to proces, który wzmacnia i napędza energię życiową dzięki pozytywnemu nastawieniu, wdzięczności i uważności na swoje emocje. Reiki nie jest ani religią, ani filozofią.

Historia i pochodzenie Reiki 

Istnieją dwie teorie co do tego, skąd wzięło się Reiki. Pierwsza zakłada, że jej twórcą jest Mikao Usui, japoński uzdrowiciel wykorzystujący energię oraz autor systemu uzdrawiania o nazwie "usui-reiki-ryōhō". Po odkryciu reiki udało mu się włączyć ją w swój system nauk i leczenia, co przyniosło rozgłos jemu oraz wzbudziło zainteresowanie samym reiki. 

Według drugiej teorii Reiki istnieje na świecie już od ponad trzech tysięcy lat. Było praktykowane przez mistrzów tybetańskich, a następnie zaniechane ze względu na niepokoje społeczne - mistrzowie buddyjscy byli wówczas prześladowani za praktyki leczenia energią.  Następnie Reiki zostało odkryte przez Mikao Usui, który był wtedy wykładowcą i rektorem Uniwersytetu Chrześcijańskiego w Kyoto. Usui miał potrzebę wiedzy, która nakazywała mu szukać znaków, symboli tajemnej wiedzy, która pozwoliłaby mu wznieść się na wyższy poziom świadomości.  

Ostatecznie znalazł w jednym ze źródeł metodę Reiki i dołączył ją do swojego systemu leczenia. Najprawdopodobniej zapisy o Reiki mogły znajdować się w starych zapisach pochodzących od lamów tybetańskich i mistrzów buddyjskich.  

Bez względu na to, która wersja w ostateczności jest prawdziwa, nie można zanegować faktu, że to dzięki Mikao świat mógł poznać Reiki. Uzdrawianie tą metodą stało się popularne w USA i w Kanadzie, a następnie pojawiło się w Europie. 

Uzdrawianie

Każdy człowiek posiada inne wibracje energetyczne, co świadczy o poziome rozwoju duchowego, na jakim się znajduje. Reiki działa jednakowo na wszystkich poziomach sfer ciała i ducha. Energia Reiki przekazywana jest poprzez nakładanie dłoni na konkretne obszary ciała. Pacjent odczuwa w swoim ciele ową energie jako ciepło lub czuje mrowienie w poszczególnych odcinkach ciała.

Terapeuta podczas zabiegu odczuwa energię Reiki wraz ze swoim pacjentem, poprzez to może z łatwością odnaleźć w ciele pacjenta blokady energetyczne. Ułatwia mu to diagnozowanie, co zwiększa efektywność zabiegu. W czasie zabiegu, poprzez kontakt energetyczny, mistrz dociera również do pewnych obszarów podświadomości i ich wzorców zakodowanych w ciele. Może w ten sposób pobudzić pewne emocje. A poprzez odblokowanie pewnych sfer, gdzie umiejscowione były blokady, może złamać opór w rozwiązaniu wielu problemów życiowych. Uzdrowienie przy pomocy Reiki odbywa się zatem zarówno w sferze duchowej jak i fizycznej, bowiem wszystkie choroby mają swój wzorzec odzwierciedlony w podświadomości.

Osoba przyjmująca energię Reiki już po pierwszym zabiegu zaczyna inaczej odczuwać przepływ sił życiowych w swoim ciele. W momencie, gdy pacjent zaczyna widzieć efekty przeprowadzanych na nim zabiegów, zmienia swój stosunek do życia i problemów, z jakimi styka się na co dzień. Staje się bardziej pogodny i szczęśliwszy. Oddziaływanie Reiki wspiera naturalny proces samouzdrawiania, ożywia ciało i umysł, przywraca duchową harmonię, wzmacnia wolę w człowieku i chęć do uzdrowienia. Wykazuje oddziaływanie na wszystkich poziomach energetycznych. Energia Reiki prowadzi do równowagi, burzy blokady, sprzyja pełnemu odprężeniu, usuwa stres i przyczyny chorób oraz oczyszcza z toksyn. Jest to energia, która nie może nikomu zaszkodzić, ponieważ płynie zawsze w takiej ilości, jakiej w danym momencie potrzebuje biorca.

Niektóre ze wskazań do terapii REIKI:
✅ Przewlekłe zmęczenie
✅ Stres i napięcia psychoemocjonalne
✅ Rekonwalescencja po chorobie, zabiegach czy operacjach
✅ Stany chorobowe przebiegające ze stanem zapalnym
✅ Zaburzenia snu
✅ Zaburzenia trawienia
✅ Zaburzenia układu hormonalnego (m.in zaburzenia pracy tarczycy, bolesna menstruacja, okres menopauzy, cukrzyca, insulinooporność, problemy z zajściem w ciążę itd)
✅ Osłabiony system immunologiczny również przy obciążającym leczeniu nowotworów
✅ Bóle głowy
✅ Bóle mięśni i stawów (w tym reumatyczne)
✅ Przywracanie równowagi układu nerwowego
✅ Przywracanie równowagi energetycznej
i wiele więcej

Jak wygląda zabieg?
Terapia Reiki to nie jest dawanie czy branie energii, to jej przekazywanie. Terapeuta Reiki jest przekaźnikiem uniwersalnej energii życia, bioenergii która krązy nieustannie wokóła nas i rezonuje ze wszystkim co żyje.

Podczas zabiegu, który trwa 1-1.5 godz (kwestia indywidualna), terapeuta kładzie dłonie na poszczególnych częściach ciała, miejscach słabych lub chorych. Osoba poddająca się zabiegowi leży i przez cały czas pozostaje ubrana. Zabieg jest bezbolesny, nieinwazyjny, pacjent zwykle czuje przyjemnie ciepło które wypływa z rąk terapeuty. Odbiór Reiki jest oczywiście kwestią indywidualna ale zwykle zabieg wprowadza w stan głębokiej relaksacji i odprężenia, na poziomie fizycznym puszczają blokady energetyczne mogą więc uwalniać się zablokowane wcześniej emocje.

Zabieg na odległość:

Reiki jest energią, nie zna ograniczeń czasu i przestrzeni. Dzięki specjalnym technikom możliwa jest praca na odległość. Szczególnie potrzebna jest w nagłych przypadkach kiedy nie mamy czasu lub możliwości spotkania z klientem.
Zabiegi na odległość mogą być wsparciem dla osób które np. znajdują się daleko od Ciebie, przebywają w szpitalu, w śpiączce lub tych, którzy potrzebują częstego wsparcia mentalnego.

Jak wygląda Reiki na odległość?
Umawiamy się na konkretny dzień i godzinę. W umówionym czasie, powinieneś wygodnie siedzieć lub leżeć. Wybierz najlepszą dla siebie pozycję, w której będziesz mógł/mogła pozostać dłużej. Wybierz taką porę i czas, abyś mogła/mógł pozwolić sobie na dłuższą chwilę dla siebie, najlepiej taką, aby nikt Ci w tym czasie nie przeszkadzał. Zapal świeczkę, włącz spokojną/relaksacyjną muzykę (taką jaką lubisz) – opcjonalnie. W tym czasie postaraj się zrelaksować.
Po zakupie zabiegu, proszę – skontaktuj się ze mną. Prześlij mi takie informacje jak: imię, nazwisko, miejsce lub miasto w którym obecnie przebywasz, opcjonalnie swoje zdjęcie.

WAŻNE:
Przed sesją nie spożywaj alkoholu ani żadnych środków odurzających. W trakcie zabiegu się zrelaksuj. W trakcie zabiegu ani tuż po nim, nie prowadź pojazdu i nie wykonuj pracy opartej o wzmożoną koncentracje. Po zabiegu mogą (ale nie muszą) wystąpić pewne objawy niepożądane, tj.: zwiększone oddawanie moczu, lub kału, wycieki z nosa, zawiania, nadmierna potliwość skóry, nadmierne wytwarzanie wydzieliny usznej, zwiększenie ciepłoty ciała, a nawet chwilowe nawroty przebytych wcześniej chorób. Jest to zupełnie normalne, gdyż jest to początek naturalnego procesu oczyszczania organizmu.

Chcesz wiedzieć więcej, napisz do mnie.

Zrzut ekranu 2022-07-9 o 00.02.00
pl Polish
X